V dnešní době se stále více lidí začíná zajímat o původ potravin a hledá způsoby, jak podporovat lokální producenty a zároveň dbát o své zdraví. Jedním z klíčových prvků této snahy je volba kvalitních potravin, jako jsou domácí vejce. V tomto článku se zaměříme na to, proč jsou právě domácí vejce ze Všebořic a okolí lepší volbou než ta z klecového chovu či dovozu z Polska.

Nakoupit Domácí Vajíčka za 4 Kč/kus možno po předchozí domluvě.

1. Kvalita života slepic:

🐔 Domácí vejce pocházející ze Všebořic  jsou obzvláště ceněná díky šetrnému chovu slepic. Oproti klecovému chovu mají slepice více prostoru a přirozené podmínky, což se projevuje v kvalitě vajec. Zdravější slepice přinášejí zdravější vejce.

2. Nutriční Hodnota:

🐔 Vejce z lokálních farem jsou bohatší na živiny a vitamíny. Místní krmiva a péče o slepice ovlivňují obsah omega-3 mastných kyselin a vitaminu D. Přirozeně zbarvená skořápka může signalizovat vyšší obsah antioxidantů.

1. Dostupnost:

🐔 Pro spotřebitele v oblasti a okolí je výhodné, že domácí vejce jsou doslova na dosah. Města jako Zruč nad Sázavou, Ledeč nad Sázavou, Čechtice, Loket, Světlá n.Sázavou ta je z místa prodeje už ale 35 minut, Ledeč nad Sázavou dojezd cca 11 minut automobilem, Čechtice 6 minut , Trhový Štěpánov 13 minut, Dolní Kralovice 10 minut, Hněvkovice 4 minuty, Vlastějovice 10 minut, Horka, Kožlí a okolí Zruče nad Sázavou. Pro domácí vejce nutno přijet do obce Všebořice, a kontaktovat pána předem na tel. čísle. : +420 723 833 328

🐔Podporou místních producentů nejenže přispíváte k rozvoji místní ekonomiky, ale také můžete lépe sledovat původ a podmínky, za jakých jsou vejce produkována.

2. Konkrétní Dostupnost viz výše:

  • Zruč nad Sázavou: Dojezd cca 5 minut
  • Ledeč nad Sázavou: Dojezd cca 11 minut automobilem
  • Ostatní města: viz výše.

 

Nakoupit Domácí Vajíčka za 4 Kč/kus možno po předchozí domluvě.

Pro zájemce z Lokte a okolí je možné si zajistit čerstvá domácí vajíčka přímo z obce Všebořice. Stačí předem kontaktovat pana na telefonním čísle: +420 723 833 328.

Zvolit domácí vejce znamená nejen podporovat péči o slepice, ale také přináší výživovou hodnotu a chuť, kterou nedokážou dosáhnout průmyslově vyráběná a dovozová vejce. Investujte do svého zdraví a podporujte lokální producenty – vaše tělo vám poděkuje.

Doporučené